Edukacja

Letnia Szkoła Projektowania w Kamieniu

altInicjatywa zapoczątkowana w 2011 roku przez Fundację „Bazalt”, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i strzegomskie przedsiębiorstwo kamieniarskie Granex spotkała się z dużym zainteresowaniem przyszłych projektantów (warsztaty skierowane są głównie do przyszłych architektów, w tym architektów krajobrazu) z całej Polski.

 Cel Letniej Szkoły Projektowania w Kamieniu: 

- praktyczne przeszkolenie studentów w problematyce projektowania z wykorzystaniem kamienia naturalnego,
- zapoznanie uczestników z możliwościami i ograniczeniami wynikającymi z zastosowania kamienia naturalnego jako materiału budowlanego, 
- wykorzystanie metody warsztatów plenerowych do zapoznania studentów z wszystkimi etapami realizacji projektu: koncepcja, projekt, wykonanie, montaż.

Uczestnicy w trakcie warsztatów:
- zdobędą wiedzę na temat zasad projektowania w kamieniu zgodnych ze sztuką kamieniarską;

- poznają proces obróbki i przygotowania kamienia na potrzeby architektury krajobrazu;

- zrealizują indywidualne projekty małej architektury współpracując ze specjalistami z zakresu usług kamieniarskich.

Motto szkoły brzmi: „Nie ma złych kamieni, są tylko kamienie źle zastosowane”. I choć to tylko kropla w morzu potrzeb, to organizatorzy cieszą się, że kilkudziesięciu absolwentów dotychczasowych edycji LSPwK w swoich projektach kamień stosować będą prawidłowo.

Organizatorzy zapraszają wszystkie zainteresowane osoby i firmy do współpracy przy organizacji kolejnej edycji Szkoły ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ).

Nasz Facebook
YouTobe